Rastem s knjigo

V šolskem letu 2014/2015 že devetič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo OŠ 2014« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS  v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom, zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji nacionalnega projekta »Rastem s knjigo OŠ« so:
– spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;
– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Vir: http://www.jakrs.si/rastem_s_knjigo/rastem_s_knjigo_os_2014/, 2. 10. 2014

Sedmošolci naše šole so v torek, 30. 9. 2014, obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti, kjer nam je knjižničarka Vesna Radovanič predstavila organizacijo in urejenost knjižnice, učenci so se preizkusili v samostojnem iskanju knjig, spoznali, kaj je Cobiss in prejeli v dar knjigo Slavka Pregla Odprava zelenega zmaja.

DSC_0119 DSC_0120 DSC_0123 DSC_0126 DSC_0132