Oktober – mednarodni mesec šolskih knjižnic

Središče letošnjega gesla “ŠOLSKE KNJIŽNICE: SRCE ŠOLE” opozarja na pomen šolskih knjižnic. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju učnih spretnosti in pri razvoju kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji sodelujejo pri poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi. Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic pa opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence in starše opremljajo za življenje.

Naj nas nagovori misel iz knjige Retorika uspeha, ki jo je napisal Burke Hedges:
“Knjige vam lahko spremenijo življenje v delcu sekunde bolj kot katerokoli drugo občilo. Človek nikoli ne ve, katera knjiga in kdaj v življenju bo pretresla njegov svet in ga navdihnila k rasti, za katero ni nikoli pomislil, da bi bila mogoča.”
Tudi v naši šolski knjižnici bomo izvedli vrsto dejavnosti in z njimi opozarjali na pomen branja in bralne kulture.