Knjižnica danes

Na šoli je v šolskem letu 2010/2011 vpisanih 624 učencev, knjižnica pa razpolaga z več kot 17.000 vpisanimi enotami (knjige za učence, strokovno in multimedijsko gradivo …).

Šolska knjižnica je SRCE ŠOLE, osrednji prostor na šoli, neke vrste center. Arhitekturno leži med razredno in predmetno stopnjo. Pa tudi sicer je informacijsko središče šole. Povezana je s sodobno predavalnico, ki jo uporabljamo za raznovrstne dejavnosti, čitalniškim kotičkom s sodobno sedežno garnituro, in sodobno opremljeno računalniško učilnico.

Šolska knjižnica se pomembno in uspešno vključuje v življenje šole in okolja.

V knjižnici je zaposlena knjižničarka Cvetka Rengeo za poln delovni čas, ki vodi izposojo, nabavo in vpisovanje novitet, skrbi pa tudi za obnovo dotrajanih knjig. Je tudi skrbnica učbeniškega sklada in poverjenica za mladinski tisk.

DA NAM BO V KNJIŽNICI LEPO!

Kaj v knjižnici počnem?
Česa v knjižnici ne počnem?
Berem knjige in revije.
Ne trgam in ne uničujem knjig.
Pišem domačo nalogo.
Se ne prepiram.
Se učim.
Ne kričim.
Uporabljam računalnik.
Ne plezam po policah.
Med policami hodim počasi.
Ne razgrajam.
Rešujem uganke, kvize.
Ne jem in ne pijem.
Sem prijazen in vljuden.
Ne uporabljam mobilnega telefona.
Se srečujem s prijatelji.
Ne preklinjam.
Najdem svoj mir.