PREDSTAVITEV SLOVENSKIH LJUDSKIH PRAVLJIC V LAHKEM BRANJU

V sredo, 12. 10. 2022, je v šolski knjižnici OŠ Beltinci potekala predstavitev zbirke slovenskih ljudskih pravljic v lahkem branju. Knjige nam je predstavila Ingrid Babič Podržaj, ena od avtoric, ki je kot profesorica defektologije zaposlena v Centru za usposabljanje Elvire Vatovec v Strunjanu.

Avtorica je spregovorila o pomenu branja in o dostopu do informacij za vse ljudi, poudarila pa predvsem značilnosti lahkega branja.

V zbirki je izšlo 7 izbranih slovenskih ljudskih pravljic: Pastirček, O povodnem možu, Bela kača s kronico, Deklica Veka, O treh grahih, Zdravilno jabolko in Zlata ptica.

Pravljice so tudi zvočno posnete. Posnetkom je dodan znakovni jezik. Dostopne so na spletni strani Zavoda RISA na povezavi: www.risa.si, kjer je veliko drugih uporabnih informacij.

Predstavitve so se udeležili predstavniki pomurskih izobraževalnih ustanov in vsi so zbirko pravljic prejeli brezplačno.

Knjige so na voljo za izposojo v šolski knjižnici OŠ Beltinci.

Ko se naučiš brati, boš za vedno svoboden. (Frederick Douglass)

Ingrid Babič Podržaj
Predstavniki pomurskih izobraževalnih institucij
Priporočila za knjige lahkega branja