Delovanje šolske knjižnice v času ukrepov za preprečevanje bolezni COVID-19

Delo šolske knjižnice bo do nadaljnjega potekalo po priporočilih Nacionalnega inštituta za javno zdravje, kjer bomo upoštevali:

• umivanje ali razkuževanje rok pred vstopom,
  • manjše število učencev naenkrat v prostoru (6 učencev),
  • obvezna uporaba maske,
  • zagotavljanje varnostne razdalje 1,5 m,
  • karantena knjig (3 dni),
  • izvajanje KIZ ur v rdeči dvorani, kjer je možno zagotoviti razdaljo, po dogovoru tudi v matični učilnici,
  • umivanje ali razkuževanje rok po obisku.

ODPRTOST KNJIŽNICE ZA IZPOSOJO GRADIVA

• za učence predmetne stopnje: zjutraj od 7.10 do 8.10 in popoldan po rednem pouku, lahko tudi v času pouka (slovenščina ali razredna ura) po dogovoru
RAZREDDAN
6. r.ponedeljek
7. r.torek
8. r.sreda
9. r.četrtek
  • za učence razredne stopnje po urniku:
URAPONEDELJEKTOREKSREDAČETRTEKPETEK
0.
1.5. b2. a1. c1. a4. c
2.4. b 5. c3. c3. b
3.3. a2. c
4.1. b2. b5. a 4. a
5.
6.

Učenci in strokovni delavci lahko gradivo naročite tudi po elektronski

pošti: cvetka.rengeo@osbeltinci.si in ga prevzamete naslednji šolski dan pred začetkom pouka. Prosto gradivo preverite v sistemu Cobiss na naslovu: www.cobiss.si.

Gradivo je v knjižnici prosto dostopno, vendar se izogibamo pretiranemu listanju po knjigah. Čim manj se dotikamo različnih predmetov in površin.

V čitalniškem kotičku se ne zadržujemo. Trenutno bralne klopi ne uporabljamo. Delo v kotičkih za učence je omejeno na 4 mesta naenkrat.

Gradivo si lahko izposodijo učitelji tudi v učilnico in uredijo razredne knjižnice. To gradivo lahko  do vračila v knjižnico uporabljajo le učenci istega oddelka, knjig pa v tem primeru ne nosijo domov.

Upoštevajmo pravila! Hvala.