Zaključek bralnega projekta Naša mala knjižnica

Mednarodni projekt Naša mala knjižnica je namenjen spodbujanju branja in bralne pismenosti ter spoznavanju drugih kultur. Projekt, ki ga podpira Evropska komisija, je namenjen najmlajšim bralcem, od vrtca do 5. razreda osnovne šole. Otroke skozi šolsko leto pospremi skrben izbor mladinske literature priznanih slovenskih in tujih avtorjev, letos so to zanimive zgodbe v šestih izbranih knjigah iz Slovenije, Kanade, Finske, Velike Britanije in Litve: Desa Muck: Kokoš velikanka, David J. Smith: Če … Nov osupljiv pogled na velike ideje in številke, Sinikka in Tiina Nopola: Risto Bobnar in strašna salama, Aino Havukainen: Tine in Bine superjunaka, Kestutis Kasparavičius: Izginula slika in Chris Riddel: Otilija gre v šolo.

V sredo, 7. 6. 2017,  smo v šolski knjižnici OŠ Beltinci gostili ga. Katjo Kac, vodjo projekta Naša mala knjižnica pri založbi KUD Sodobnost iz Ljubljane. Z učenci 4. in 5. razreda, ki so brali v Naši mali knjižnici, je izvedla zabavni kviz o poznavanju vseh knjig, ki so bile predpisane za letošnje šolsko leto. Učenci so pokazali veliko znanja in se ob koncu razveselili bralnih priznanj, ki jih je podelila naša gostja.