Dialekta v naši knjižnici

Od 28. do 30. 5. 2015 se v Veliki Polani odvija 6. festival slovenske narečne književnosti Dialekta, ki povezuje ustvarjalce in poustvarjalce slovenske narečne besede ter strokovnjake, ki se ukvarjajo z narečnostjo. Program festivala vključuje tudi obiske literarnih ustvarjalcev na osnovnih šolah.
Veseli smo, da smo v šolski knjižnici v četrtek, 28. 5. 2015, gostili prekmurskega pesnika in pisatelja Milana Vincetiča in vsestranskega kulturnega ustvarjalca iz Kočevja Romana Zupančiča. Predstavila sta svoje delovanje. Naše učence 8. in 9. razreda sta opozorila, da je jezik živ in gibljiv in da je beseda najmočnejše orožje. Vzpodbudila sta jih tudi k temu, da živijo po navdihu, da razmišljajo s svojo glavo in da so s svojimi dejanji revolucionarni, nikakor pa ne anarhični.
Šolska ura je bila prekratka za vse, kar smo si želeli še povedati, zato si želimo, da se na podoben način še kdaj srečamo.

DSC_0404 DSC_0406 DSC_0408 DSC_0410