21. marec – svetovni dan poezije

21. marca praznujemo mednarodni dan poezije ali pesništva.  Praznik se lepo prekriva s prvim pomladnim dnem in je tako dobrodošel za vse pozabljene misli na poezijo.

Cilji, ki jih je zapisala slovenska sekcija IBBY, ki združuje slovenske avtorje, književne in likovne ustvarjalce ter prevajalce mladinske književnosti, so:

• brati slovensko in prevedeno (otroško in mladinsko) poezijo, spoznati pesniške zbirke slovenskih in tujih avtorjev;
  • srečati poezijo v povezavi z drugimi umetnostmi (glasbo, slikarstvom idr.), v gledališču, v medijih idr.;
  • doživeti poezijo v drugih jezikih in iz drugih kulturnih izročil;
  • spodbuditi ustvarjanje poezije med mladimi. (Vir: http://www.ibby.si/index.php/slo-ibby/predstavitev/187-sknjigosrecookolisveta, 21. 3. 2013)

Naj bo povedano vzpodbuda tudi za naš pouk. Najdimo v času do 2. aprila, ko praznujemo mednarodni dan knjig za otroke, nekaj minutk za pesem in začutimo neizmerno moč, ki jo ima pisana beseda.

Prijazen prvi pomladni in mednarodni dan poezije vam želim.