2. april – mednarodni dan knjig za otroke

IBBY, Mednarodna zveza za mladinsko književnost, je 2. april, rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena,  proglasila za mednarodni dan knjig za otroke.

Na mednarodni dan knjig za otroke po vsem svetu prirejajo branja, podeljujejo nagrade, odpirajo razstave in razmišljajo, kako obdržati bralno kulturo med mladimi. Vedno pa ta dan spremljata tudi poslanica in plakat, ki ju prispeva katera od članic mednarodne zveze za mladinsko književnost IBBY. Letos jo je pripravila mehiška sekcija.

Preberite tudi poslanico in si oglejte plakat in zgibanko: http://www.ibby.si/index.php/component/content/article/36-slo-novice/143-poslanica2012

V naši šolski knjižnici bo organiziran teden odprtih vrat od 2. do 6. aprila 2012.

One thought on “2. april – mednarodni dan knjig za otroke

1. Spoštovani,

hvala, ker ste objavili povezavo s poslanico na domači strani Slovenske sekcije IBBY.
    Želim vam lepo praznovanje 2. aprila-mednarodnega dneva knjig za otroke!
    Predvsem pa vam želim veliko uspešnih mladih bralcev.

Vabljeni na simpozij o prevajanju mladinske književnosti, 11. aprila (vse informacije na naši domači strani).

Vse dobro in lep pozdrav,
    Tilka Jamnik
    Predsednica Slovenske sekcije IBBY