Kulturni dan drugošolcev – dan knjige

Posted by on 20. aprila 2018

V četrtek, 19. 4. 2018, so z učenci 2. razreda imeli kulturni dan – dan knjige. Ta dan so posvetili knjigi, saj je april mesec knjige, ko praznujemo dva praznika: 2. april je mednarodni dan knjig za otroke, ko se spominjamo rojstva največjega svetovnega pravljičarja Hansa C. Andersena, 23. april pa je svetovni dan knjige. Na ta dan so učenci v šolo prinesli svojo najljubšo knjigo, jo predstavili ter povedali, na kakšen način so povezani s knjigo. Izdelali so tudi svoja bralna znamenja.

V nadaljevanju so uro preživeli v šolski knjižnici, kjer je šolska knjižničarka spregovorila o pomenu knjige in branja ter širjenju zavesti o branju. Dotaknila se je tudi nastanka knjige, pomenu obiska knjižnice in širjenja bralne kulture

50 učencev je osvojilo Bralno značko. Čestitamo!