RADI BEREMO – popoldan s knjigo in pisateljico

April je mesec knjige, saj v tem času praznujemo dva praznika: 2. april je mednarodni dan knjig za otroke, 23. april pa je svetovni dan knjige. Noč branja pa  je vseslovenski dogodek, ki je tudi letos povezal ljubitelje knjig v petek, 21. 4. 2017. Noč knjige namreč nagovarja vse generacije bralcev, spodbuja dvig bralne kulture in pismenosti ter vrednot domišljije in znanja v družbi. Ta teden potekajo mnogi dogodki po krajih po Sloveniji, vsi so povezani z branjem in  knjigami. Našteli so jih kar 398. Učenci 3. razreda so se dogodku priključili že v četrtek, 20. 4. 2017 od 18.00 do 20.00 na literarnem srečanju s pisateljico in knjižničarko Vesno Radovanovič, ki smo ga naslovili Radi beremo. Prisluhnili smo pravljicam, ki jih je napisala, spoznali poklic pisateljice in pravljičarke ter si ogledali tudi razstavo Pot knjige od avtorja do bralca, ki je ravno v teh dneh bila na ogled na naši šoli.

Dogodki ob Noči branja so odlična priložnost, da učencem pokažemo, da je branje pomembna vseživljenjska dejavnost, jim približamo knjigo in jim predstavimo, kako se lahko ob knjigi odlično zabavamo in družimo.