Ministrica za kulturo na obisku

Bilo nam je v veliko veselje, da smo danes na šoli gostili mag. Julijano Bizjak Mlakar, ministrico za kulturo, v.d.generalne direktorice direktorata za kulturno dediščino dr. Vereno Vidrih Perko, Danila Markočiča, vodjo kabineta, poslanca Primoža Hainza in poslanko Marijo Antonijo Kovačič ter župana Občine Beltinci Milana Kermana.
Ravnateljica šole Matejka Horvat je ministrici predstavila utrip naše šole, knjižničarka pa utrip šolske knjižnice. Učenki, članici foklorne skupine, Ana Vegič in Katarina Berden sta gostom predstavili prekmursko pesem San se šetau. Vsi skupaj pa smo se posladkali s prekmursko gibanico, ki jo je pripravila učiteljica Majda Gjerek.

Srečanje je minilo v sproščenem in prijetnem vzdušju. Razšli smo se z željo, da se še kdaj srečamo.

obisk

Foto: Lilijana Bežan