Obiskala nas je pisateljica in prevajalka Jana Kolarič

Od 26. do 28. septembra 2013 v Murski Soboti in v Veliki Polani poteka srečanje slovenskih mladinskih pisateljev Oko besede. To je tradicionalni vseslovenski in ob udeležbi gostov iz drugih držav tudi mednarodni literarni festival, na katerem so se zbrali literarni ustvarjalci, ki pišejo za otroke in mlade, literarni strokovnjaki, ki preučujejo mladinsko književnost, knjižničarji in književni pedagogi, ki so povezani z mladinsko književnostjo.  Na srečanju vsako leto podelijo večernico, nagrado za najboljše izvirno leposlovno mladinsko delo, ki jo podeljuje Časopisno-založniško podjetje Večer.

Današnji dan je bil rezerviran za obiske literarnih ustvarjalcev na pomurskih osnovnih in srednjih šolah. Zelo veseli smo, da smo na OŠ Beltinci gostili pisateljico in prevajalko Jano Kolarič, ki je drugošolcem brala knjigo Moja sestra Zala, ki jo je prevedla iz angleščine, uganke iz svoje knjige Ugibanke male, oblečene v šale,  in pesmi, ki še čakajo na objavo v knjigi. Ob koncu nas je presenetila s sladkimi bomboni, ki so bili sladki zaključek knjižno obarvane učne ure.