Ob slovenskem kulturnem prazniku

Šolska knjižnica je prostor kulture in srečevanja. Ob največjih literarnih obletnicah so tudi srečanja v knjižnici najbolj bogata. Danes so učenci 3. razreda in učenci podružnične šole Melinci prisluhnili zgodbi O dečku, ki je pisal pesmi. Skozi slikovno gradivo smo se sprehodili skozi postaje Prešernovega življenja in dela, prisluhnili slovenski himni in se naučili, zakaj za Prešerna pravimo, da je največji slovenski pesnik.

Tudi učenci 6.a z razredničarko Tadejo Halas so današnjo razredno uro preživeli v knjižnici. V pogovoru smo se dotaknili pomena dela Franceta Prešerna za slovensko književnost in Slovence nasploh, ob koncu ure pa predstavili literarna besedila, ki so se nas dotaknila na poseben način.