Kaj smo počeli v oktobru?

Že tretje leto zapored smo se v oktobru organizirano lotili obeležitve mednarodnega meseca šolskih knjižnic s pestrimi dejavnostmi, ki so imele en cilj: iskanje novih vzpodbud za branje in hkrati promocija knjige, branja in šolske knjižnice. Odzivi so bili znova odlični, saj se je v knjižnico vrnil bralni nemir, ki ga pogrešamo, ko je čas šolskih počitnic.

Dejavnosti:

– za uvod v mesec oktober sem pripravila in vodila radijsko uro o mednarodnem mesecu šolskih knjižnic ter vse potrebne informacije predstavila na spletni strani šolske knjižnice in na oglasnih deskah v zbornici, knjižnici in na šolskih hodnikih,

– sprejem prvošolcev (trije oddelki) v šolsko knjižnico: podelitev članskih izkaznic, navajanje na samostojno iskanje knjig;
– 2.-5.r. : orientacija v knjižnici, postavitev knjižnega gradiva, izbira “prave” knjige, kaj je bralno razumevanje,

– obisk učencev kombiniranega oddelka 1. in 2. razreda podružnične šole iz Melincev (podelitev članskih izkaznic, orientacija v knjižnici, samostojno iskanje knjig;

– tedenski obiski vseh oddelkov razredne stopnje (15 oddelkov) z razredniki, vračanje in izposoja gradiva,

– obisk oddelkov predmetne stopnje pri urah slovenščine in spoznavanja sistema COBISS/OPAC,

– obiski oddelkov podaljšanega bivanja,

– knjižni kotički po razredih,

– obisk Pokrajinske in študijske knjižnice Murska Sobota z učenci 7. razreda,

– fotografiranje: dan v šolski knjižnici.

– o dejavnostih ob mednarodnem mesecu šolskih knjižnic bomo poročali v lokalnih in strokovnih časopisih, vsakodnevne dogodke pa smo sproti  objavljali na blogu šolske knjižnice: http://knjiznica.osbeltinci.si/ .
Z zagotovostjo lahko znova trdim, da je naša knjižnica v oktobru zopet “oživela”. Pokazalo se je, da je dobro, da so dejavnosti dobro načrtovane in da so pravočasno predstavljene učiteljem in učencem. Oktober – mednarodni mesec šolskih knjižnic kot odličen uvod v novo šolsko leto se  je v naši knjižnici odlično »prijel« in verjamem, da bo postal tradicionalen.